Časté dotazy
Menu

Proč staré dřevo?


Pozor - ne staré, ale ručně tesané. Materiál je používán převážně k rekonstrukcím historických objektů, kde je nutné zachovat původní stav a vzhled a také ke stavbě nových replik dobových interiérů kde se imituje originalita starých staveb.Jaké množství?

Vzhledem k vysokým nákladům na dopravu je rentabilní pouze množství nad 10 m3. Pokud je materiál nejvyšší kvality je možné koupit jakékoliv množství.

Když sami provádíte demolici je nutné za ni platit?

Naše práce jsou zcela na naše náklady! Dokonce pokud je materiál nejvyšší kvality a většího množství můžeme ještě jako bonus za domluvenou cenu dřevo odkoupit.
 

Jak posuzujete kvalitu?

Je několik základních podmínek:
  • Trámy nesmí být kulány, mají mít obdélníkový tvar bez kulatých hran.
  • Napadení červotočem je líbivé a žádoucí (malinké dírky).
  • Napadení tesaříkem je nežádoucí ba přímo nepřípustné (velké díry cca 0,5 cm, cestičky v materiálu, sypkost).
  • Velké množství zádlabů na několika stranách jednoho kusu je nepřípustné, max. jsou povoleny zádlaby na jedné straně trámu.
  • Hniloba a plíseň je důvod k neodkoupení materiálu.

Kde je nejzajímavější materiál a je ho pořád hodně?

Dřevěný materiál je na každém stavení. Otázka je zajímavost materiálu pro naše využití. Přesto nejzajímavějšími objekty jsou především zemědělská stavení, stodoly, špejchary, sýpky, mlýny, sklady a sušičky chmele apod. A co se týká množství? Jen se rozhlédněte, co se zde za dob komunismu zanedbalo objektů a budov, které se už nemůže vyplatit oprava, co domů se rekonstruuje, kolik budov překáží nové výstavbě. Práce je zde zajištěna na několik desetiletí.
 

Jaké jsou ceny výkupu?

Ceny u všech komodit oceňujeme až po osobní prohlídce zboží, protože každý materiál má díky svému stáří svá specifika a je k nim nutné přihlédnout (napadení škůdci a hnilobou, kvalita tesařské práce, počet zářezů a zádlabů v jednotlivých kusech apod.), není však výjimkou, že přesáhne hodnotu nového dřeva. Platíme vždy hotově před odvozem materiálu z místa stavby.

Jak je to s dopravou a můžete koupit dřevo na druhé straně republiky?

Dopravu máme vlastní a přeprava je zcela na naše náklady a co se týká vzdálenosti, kupujeme materiál i za hranicemi našeho státu, takže vzdálenost není žádný problém.
 

kontaktujtenás

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

PIKONE s.r.o.
Hornická 652, Albrechtice 735 43
IČ:05798281
DIČ:CZ05798281
zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Ostravě v oddíle C, vložka 693386
Tel: 606 538 197
Email: pikone@pikone.cz